.
POLSKIE NAGRODY RÓŻNORODNOŚCIPolish Diversity Awards 2024
To jedyne w Polsce wyróżnienia dla firm, organizacji i osób, które w swojej działalności promują różnorodność, równość i inkluzywność zarówno wewnątrz organizacji, jak i w otoczeniu biznesowym.
Nagrodzeni
Polskie Nagrody Różnorodności
Polish Diversity Awards 2024

KATEGORIA: WIEK

ZWYCIĘZCA: BNP PARIBAS

Zwycięzca wybrany spośród 5 nominowanych firm wyróżniających się działaniami na rzecz polityki senioralnej, „silver economy” oraz dialogu międzypokoleniowego w miejscu pracy.

KATEGORIA: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ

ZWYCIĘZCA: SKANSKA

Zwycięzca wybrany spośród 5 nominowanych firm wyróżniających się działaniami na rzecz włączenia na rynek pracy osób z niepełnosprawnościami, a także integracji takich osób w społeczeństwie.

KATEGORIA: PŁEĆ

ZWYCIĘZCA: ORANGE

Zwycięzca wybrany spośród 5 nominowanych firm wyróżniających się działaniami na rzecz równania praw kobiet i mężczyzn zarówno w biznesie, jak i społeczeństwie.

KATEGORIA: LGBT+

ZWYCIĘZCA: FEDERACJA ZNAKI RÓWNOŚCI

Zwycięzca wybrany spośród 5 nominowanych firm wyróżniających się działaniami na rzecz stworzenia miejsca pracy przyjaznego osobom LGBT+, a także takiej zmiany społecznej, która dąży do poprawy położenia osób nieheteronormatywnych w społeczeństwie.

KATEGORIA: DIALOG MIĘDZYKULTUROWY

ZWYCIĘZCA: RESTAURACJA KOBIETY WĘDROWNE

Zwycięzca wybrany spośród 5 nominowanych firm wyróżniających się działaniami na rzecz integracji pracowników innych kultur i narodowości, a także poprawy położenia mniejszości kulturowych, etnicznych i wyznaniowych w społeczeństwie.

KATEGORIA: NEURORÓŻNORODNOŚĆ

ZWYCIĘZCA: UBS

Zwycięzca wybrany spośród 5 nominowanych firm wyróżniających się działaniami na rzecz włączenia osób neuroatypowych na rynku pracy, a także ich integracji w społeczeństwie.

Nagrody specjalne
Przedsiębiorstwo Różnorodności
ZWYCIĘZCA: AstraZeneca

Za autentyczną wiarę w siłę różnorodności i włączania dla firmy, w której pracują osoby z 47 krajów świata, a prawie dwie trzecie kadry menedżerskiej stanowią kobiety”.

Ambasador(ka) Różnorodności
ZWYCIĘZCA: Dobrawa Gawęcka, dyrektorka zarządzająca J.P.Morgan Poland Services

Za konsekwentne wspieranie od ponad dekady kultury różnorodności w J.P.Morgan, najpierw w amerykańskim biurze firmy w Dallas, a obecnie w J.P.Morgan Poland Services w Warszawie

Inicjatywa społeczna
ZWYCIĘZCA: Instytut Miast Praw Człowieka

Za konsekwentne i skuteczne przekonywanie samorządowców, w tym włodarzy największych polskich miast, do różnorodności i praw człowieka oraz pomoc we wdrażaniu strategii równościowych i polityk antydyskryminacyjnych.

Menadżer(ka) Różnorodności
ZWYCIĘZCA: Małgorzata Petru

Dla menedżera/rki, który/a wyróżnia się oryginalnymi działaniami na rzecz promowania różnorodności w swojej organizacji.

Przedsiębiorstwo Różnorodności
ZWYCIĘZCA: ING Bank Śląski

Dla firmy, która działa na rzecz różnorodności, zarówno w swojej organizacji, jak i społeczeństwie.

Ambasador(ka) Różnorodności
ZWYCIĘZCA: DJ Wika, Agata Roczniak, Rafał Dembe

Dla osobistości życia publicznego (np. aktor/ka, artysta/ka, dziennikarz/rka), którego działania publiczne przyczyniają się do promowania różnorodności w społeczeństwie.

Inicjatywa społeczna
ZWYCIĘZCA: Marianna Wartecka

Dla organizacji pozarządowej, osoby prywatnej lub grupy nieformalnej, której inicjatywa lub akcja społeczna przyczyniła się w danym roku do promowania różnorodności w społeczeństwie.