Różnorodność w biznesie to klucz do przyszłości i sukcesu na rynku – mówił Grzegorz Sadowski, redaktor naczelny „My Company Polska”, w trakcie pierwszej gali Polskich Nagród Różnorodności, które przyznała nasza redakcja.
Laureaci nagród zostali wyłonieni przez redakcję i kapitułę. Wyróżnienia wręczono 6 czerwca podczas gali, która odbyła się w Przestrzeniach Bruna w Warszawie. Jest to pierwsze i jedyne wyróżnienie w Polsce wręczane dla firm, organizacji i osób, które promują różnorodność, równość i inkluzywność.
Redakcja wyróżniła aż troje ambasadorów różnorodności: DJ Wikę – najstarszą polską DJ-kę, Agatę Roczniak – fundatorkę i prezeskę Fundacji Diversum, kobietę, która zaciera różnice między osobami z niepełnosprawnością i sprawnymi, a także Rafała Dembego – aktywistę na rzecz równych praw osób LGBT+, dyrektora strategii i wsparcia biznesu w Santander Bank Polska. – Nie spodziewałam się, że w moim wieku będę w stanie dosięgnąć takiego zaszczytu. Pamiętajmy: skoro mamy otwarte granice, to miejmy otwarte także serca i umysły – mówiła gorąco oklaskiwana DJ Wika.
Gromkie brawa otrzymała też Marianna Wartecka z Fundacji Ocalenie, która odbierała w imieniu swej organizacji tytuł Inicjatywy społecznej roku. Nagroda dla Przedsiębiorstwa różnorodności powędrowała do ING Banku Śląskiego, a Menedżerką różnorodności została Małgorzata Petru z BNP Paribas Bank Polska.
W poszczególnych kategoriach laureatami Polskich Nagród Różnorodności przyznanymi przez Kapitułę zostali: kancelaria prawna DWF Poland (kategoria Wiek), współprowadzona przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną Klubokawiarnia Pożyteczna (Niepełnosprawność), tęczowa sieć pracownicza State Street Pride & Friends (LGBT+), Future Collars (Płeć) oraz firma Orpea (Dialog międzykulturowy).